Co sprawdzić podczas oględzin używanego samochodu

Co musisz sprawdzić podczas oględzin używanego samochodu?

Co sprawdzić podczas oględzin używanego samochodu

Kupno używanego samochodu, który jest w bardzo dobrym stanie technicznym w Polsce, jest dosyć trudne. Wynika to stąd, że większość osób nie zna się na samochodach i dosyć łatwo jest je oszukać. W dodatku często sprzedający bardzo umiejętnie zakrywają wszystkie wady. Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz używany samochód?

Co uwzględnić przy czytaniu samego ogłoszenia sprzedaży samochodu?

Przede wszystkim sprawdź, od kogo będziesz kupować auto. Najbardziej bezpieczną opcją jest zakup samochodu od osoby prywatnej, która jest już dłuższy czas właścicielem i może przedstawić historię serwisową. Większość ogłoszeń to pośrednicy, handlarze, autokomisy, salony dealerskie, które są nastawione na pewien zysk z Twojego zakupu, a więc mniej wykrytych mankamentów to mniejsza możliwość negocjacji ceny.

Jakie elementy samochodu sprawdzić?

  • Nadwozie i podwozie – to na tych elementach będziesz mógł zobaczyć, czy auto jest po kolizji i czy były na nim wykonywane naprawy blacharsko-lakiernicze,
  • Wnętrze pojazdu – sprawdź, w szczególności stan takich elementów, które często sa używane, dotykane i mogą nosić widoczne ślady zużycia, ale i ślady wymiany na nowy element.
  • Silnik – zweryfikuj poprawność jego pracy, poziom oleju, głośność pracy osprzętu

Jazda próbna ?

  • Poproś o możliwość jazdy próbnej – odpowiednia pozycja za kierownicą, tak abyśmy czuli się pewnie a zarazem komfortowo.

Jazda testowa to również test dla Twojego słuchu i spostrzegawczości, W trakcie jazdy próbnej jesteśmy w stanie wyłonić pewne mankamenty, które pozwolą nam zweryfikować cenę zakupu i postawią nas w dobrej pozycji do dalszych negocjacji.